O nás

Naše firma byla založena v roce 1998 a od roku 1999 vystupuje pod názvem METALBRUS s.r.o. Od samého počátku se věnujeme prodeji brusiva a brusných materiálů a postupně jsme se stali silným a žádaným partnerem nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Metalbrus je výhradním distributorem brusiv německé společnosti AWUKO, která patří ke špičkám mezi výrobci brusiv, a to hlavně pro dřevozpracující průmysl, kde dosahují nejlepšího výkonu materiály KP52F a SU42Y pro výrobu segmentových pásů. Dále pak materiály pro kožedělný průmysl: KP43E a OK96L a KP80E.

Od roku 2000 se naše společnost stala generálním partnerem pro distribuci výrobků značky CARBORUNDUM ELECTRITE (dnes v majetku rakouské společnosti TYROLIT CEE); v roce 2012 jsme získali výhradní zastoupení pro český i slovenský trh od německé společnosti PICARD (Fridrich August Picard GmbH & Co KG) a lucemburské společnosti PIWEL.

Od roku 2015 spolupracujeme s Korejskou společností DEERFOS, polskou společností GERMA-FLEX,kde jsme získali výhradní zastoupení.

Od roku 2016 jsme získali výhradní zastoupení pro tureckou společnost InterAbrasive.

V roce 2017 jsme začali spolupracovat s Tureckou firmou Marpol, která se zaměřuje na výrobu brusných a leštících past, které patří mezi špičku na světovém trhu.

Dále distribujeme a dovážíme produkty značek ATLAS, CEDIMA, FLEXOVIT, Gerd Eisenblätter, KOLTEC Technologien GmbH, Kovax, Lissmac, PFERD, RAKSO - OSCAR WEIL GmbH, Starcke a VSM. Spolupracujeme také s předními českými výrobci jako Bruleko, Brněnská továrna plstí, Diamond Contact, Kart, LUKAS CZ, Mirka, Pragochema.

V našem širokém sortimentu najdete veškeré řezací a brusné kotouče, lamelové, stopkové a diamantové kotouče, brusnou vlnu, nekonečné lepené úzké a široké pásy, které vyrobíme (či upravíme) na míru podle přání zákazníka. Samozřejmostí jsou výseky, papírové, plátěné a molitanové role, brusné houbičky a další.

Od roku 2016 sídlíme ve vlastní nové administrativní budově v průmyslové zóně obce, kde jsme postavili nové výrobní a skladovací haly . V současnosti tak máme k dispozici kompletní zařízení pro lepení pásů a výrobu dalších brusiv, takže pro své zákazníky dokážeme zpracovat i jakékoli atypické rozměry brusiva.

Přesvědčili jsme vás o Metalbrusu? Podívejte se na naše produkty a společně vybereme pro vás ty pravé.